вгору
21.04.2023
Відповідно до п. 35-1.6 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстр платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків формується щоденно, крім вихідних, святкових та неробочих днів, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у межах коштів, сплачених на єдиний рахунок таким платником податків, та з урахуванням наявних у такого платника сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань відповідно до п. 35-1.8 ПКУ з дотриманням такої черговості сплати:
До відома! Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених ПКУ, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Це визначено п. 35-1.1 ПКУ.
Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.
Звертаємо увагу, що відповідно до змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 р. № 2888-IX (набрав чинності 01.04.2023 р.) до п. 35-1.1 ПКУ, не допускається прийняття електронних грошей на єдиний рахунок.
Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.
Матеріал Платникам, які використовують єдиний рахунок читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.