вгору

Щодо компенсації за основну щорічну відпустку мобілізованому працівнику

Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку здійснюється відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504).

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX, який набрав чинності 19.07.2022 р. (далі – Закон № 2352), п. 2 ч. першої ст. 9 Закону № 504 щодо зарахування стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ст. 6 цього Закону), викладено в такій редакції:

“2) час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (у тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу), крім випадків, коли за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігалися місце роботи та посада на підприємстві на час призову”.

Отже, призваний на військову службу у ЗСУ під час мобілізації на особливий період працівник набував право на щорічну відпустку за час перебування на службі до дня набрання чинності Законом № 2352, тобто по 18.07.2022 р. включно.

Відповідно до вимог ст. 24 Закону № 504 грошова компенсація за всі не використані дні щорічної відпустки виплачується у разі звільнення працівника (ч. перша ст. 24). Окрім того, за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією, при цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні (ч. четверта ст. 24).

Про це повідомило Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці.

Про те, що з ЄСВ, якщо вирішили виплачувати середній заробіток мобілізованим після 19.07.2022 р., читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.