вгору

Типові помилки при заповненні додатка № 4ДФ Об’єднаного розрахунку та порядок їх виправлення – від ДПС

Коригування поданих і прийнятих Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок), проводяться на підставі самостійно виявлених платником помилок та повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом (з урахуванням вимог розд. V. Порядку проведення коригувань*).

Для заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Податкових розрахунків платниками використовується інформація з «Повідомлення щодо допущених помилок у відомостях про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за формою 4ДФ» (далі – Повідомлення), які формуються автоматично (за кодом форми J1490504) та надсилаються платнику в електронному вигляді.

Ознайомитись із змістом Повідомлення можна, зокрема, в програмному забезпеченні М.Е.Doc (Головне меню – Довідки державних органів – Інформаційна довідка – вибрати період: останній місяць відповідного кварталу – Повідомлення щодо допущених помилок за відповідний квартал).

Перелік типових кодів помилок, допущених при заповненні Відомостей податкового розрахунку, та алгоритм дій платника щодо їх виправлення наведено в Таблиці:

Код

Опис помилки

Дії щодо виправлення

1

запис не завантажений, оскільки за даний період вже був раніше завантажений запис з повним співпадінням полів: РНОКПП, суми доходів, суми податку, суми військового збору, ознака доходу та пільги, дати прийняття та звільнення з роботи;

інформація про помилку надається до відома та не потребує виправлення. 

2

податковий номер особи або реєстрацію за серією (за наявності) та номером паспорту особи, про яку надається інформація в 4ДФ, закрито у зв’язку з надходженням відомостей про смерть особи з Державного реєстру актів цивільного стану

інформація про помилку потребує перевірки (у разі якщо дата смерті в межах звітного періоду, то інформація надається до відома).

3

номер, зазначений у графі «РНОКПП, або серія (за наявності) та номер паспорта» – не є РНОКПП з ДРФО/ фізична особа з вказаними номером паспорта у вигляді картки на обліку в окремому реєстрі ДРФО не перебуває**;

перевірити правильність внесення інформації або наявність підтвердження того, що особа перебуває на обліку за номером паспорта (наявність слова «відмова» у паспорті у вигляді картки), за результатами провести коригування відповідно розділу V Порядку*

4

особа з вказаними серією та номером паспорта на обліку в окремому реєстрі ДРФО не перебуває**; 

перевірити правильність внесення інформації або підтвердження того, що особа перебуває на обліку за серією та номером паспорта (наявність відмітки у паспорті з датою взяття на облік починаючи з 01.01.2011 – згідно норм ПКУ) – за результатами провести коригування відповідно до розділу V Порядку*.

6

інформація з графи «РНОКПП або серія (за наявності) та номер паспорта», містить заборонений символ - запис забраковано**; 

перевірити правильність внесення інформації та провести коригування відповідно до розділу V Порядку*.

7

запис містить в одному або декількох полях суми, які дорівнюють реєстраційному номеру облікової картки;

перевірити правильність внесення інформації та провести коригування відповідно до розділу V Порядку*. 

9

дата прийняття на роботу перевищує дату звільнення; дата прийняття на роботу не відповідає звітному періоду; дата звільнення до 01.01.1998 року.

перевірити правильність внесення інформації, провести коригування відповідно до розділу V Порядку*. 

11

невірна ознака доходу; 

провести коригування відповідно до розділу V Порядку*. Довідник ознак доходів фізичних осіб Додаток 2 до Порядку*. 

12

інформація потребує перевірки! По фізичній особі за вказаний період подано два записи з співпадаючими реквізитами РНОКПП, суми доходів, суми податку, суми військового збору, ознака доходу та пільги, дати прийняття та звільнення з роботи та з різними значеннями реквізиту Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням податкового агента або відокремленого підрозділу

перевірити, чи дійсно фізична особа отримувала однакові виплати від різних відокремлених підрозділів, якщо інформація по одному з відокремлених підрозділів подана помилково, провести коригування шляхом подання уточнюючого Податкового розрахунку з додатком за ф. 4ДФ за вказаний період.

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (зі змінами і доповненнями).

** РНОКПП – Реєстраційний номер облікової картки платника податків; ДРФО – Державний реєстр фізичних осіб.

До відома! Граничний термін подання звітного податкового розрахунку сум доходів за ІV квартал 2022 р. (ідентифікатор форми J/F0500108)09.02.2023 р.

Про це повідомило Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Про те, що за IV квартал 2022 року Податковий розрахунок подається за новою формою, та чи застосовується відповідальність за несвоєчасне подання об'єднаного розрахунку з додатками у період дії ВС, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.