вгору
16.11.2022
Постановою КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 12.10.2022 р. № 1154 запроваджено зміни в порядку зупинення реєстрації ПН/РК.
Що змінилось?
1. Виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/ послуг до ПН, що складена на отримувача-платника ПДВ, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг його постачальнику.
2. Передбачено вимогу щодо здійснення реєстрації ПН/РК платника податку, яким подано для реєстрації ПН та РК в ЄРПН, у разі якщо такий платник відповіджає хоча одному критерію ризиковості платника податку.
3. Внесено зміни до критерії ризиковості здійснення операцій платниками ПДВ.
Зокрема, виключено норму щодо переважання в залишку понад 50% груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному вебасйті ДПС.
Тепер першим критерієм (п. 1 додатка № 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165. ДПС перевіряє віртуальні залишки товарів і, у разі перевищення реалізованих товарів над залишками у 1,5 рази, має право блокувати реєстрацію ПН.
Тобто, з урахуванням змін, ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів.
4. Встановлено обов’язок комісій ДПС приймати рішення про неврахування Таблиці даних платника податку у разі:
Про це інформує Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.
Додаткового читайте на цю тему у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі:
- Термін подання пояснень у разі блокування ПН/РК під час ВС;
- ДПС може відмовити у прийнятті Таблиці даних, якщо платник підпадає під критерії ризикових;
- За яких умов Таблиця даних враховується автоматично?
- Зупинили реєстрацію ПН/РК в ЄРПН: як подати Таблицю даних?