вгору

Укладення контракту з добровольцем ТРО: що з середнім заробітком?

Наказом Міноборони «Про затвердження форми контракту добровольця територіальної оборони та посвідчення добровольця територіальної оборони» від 07.03.2022 р. № 84 затверджено форму контракту добровольця територіальної оборони (далі – Контракт).

У преамбулі форми Контракту зазначено, що Командир з одного боку, а Доброволець з іншого боку, на добровільній основі, на час виконання державних та/або громадських обов’язків, перебуваючи під захистом Держави, маючи усі права, свободи, гарантії, закріплені Конституцією України, Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП), відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» від 27.01.2022 р. № 2024-IX (далі – Закон № 2024) та Положення про добровольчі формування територіальних громад, затверджене постановою КМУ від 29.12.2021 р. № 1449, уклали Контракт добровольця територіальної оборони.

Згідно п. 3 форми контракту на Добровольця, який уклав цей Контракт, поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. № 2011-XII та ст. 119 КЗпП.

Стаття 119 КЗпП регламентує гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків.

Так, ч. першою ст. 119 КЗпП чітко визначено, що на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Отже, у разі укладення контракту добровольця ТРО та виконання державних або громадських обов’язків у робочий час, роботодавець повинен зберігати не тільки місце роботи (посади), а й середній заробіток працівнику-добровольцю.

Про це повідомило Східне міжрегіональне управління Держпраці.

Більше на цю тему читайте у матеріалі Добровольці у теробороні: чи зберігається середній заробіток роботодавцем? у Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.