вгору

В яких випадках СГ повинні повідомляти про відсутність у звітному році об’єктів обчислення екоподатку?

Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. Такі вимоги передбачено п. 250.9 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ

Тобто, суб’єкти господарювання, у т. ч. новостворені, які не мають об’єктів обчислення екологічного податку, не повинні подавати до відповідних контролюючих органів заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів. 

Суб’єкти господарювання, які є платниками екоподатку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин протягом звітного року, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екоподатку та повідомити про це відповідні контролюючі органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації. 

Про це повідомили податківці ДПС у Вінницькій області. 

Нагадаємо, що звітним періодом для подання декларації з екоподатку є квартал

Подавати декларацію з екоподатку (ідентифікатор форми - J/F0302005) зручно в програмі M.E.Doc. 

Про уточнення податкових зобов'язань з екоподатку та про проект наказу щодо змін до форми декларації екоподатку, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.