вгору

Відмова від застосування спрощенки з особливостями: що з ПДВ?

Після завершення застосування платником спрощеної системи оподаткування відповідно до п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при відновленні правил нарахування та сплати ПДВ платник ПДВ у податковій звітності за перший звітний період відповідно до п. 198.5 ПКУ повинен нарахувати податкові зобов’язання на вартість товарів, послуг, необоротних активів використаних (поставлених, реалізованих) в неоподатковуваних операціях (реалізованих в період дії воєнного, надзвичайного стану), суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2%:

  • за товарами/послугами – виходячи з вартості придбання таких товарів, послуг;
  • по необоротних активах, які фактично використані (поставлені, реалізовані) в період перебування такого платника на спрощеній системі за ставкою 2% доходу – виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

Такі операції повинні бути відображені у відповідних рядках р. 4 «Нараховано податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ за операціями, що оподатковуються» податкової декларації з ПДВ.

Відповідно, платник зобов’язаний забезпечити складання не пізніше останнього дня першого звітного періоду після завершення дії воєнного, надзвичайного станів і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за такими товарами/послугами, необоротними активами.

Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Про особливості переходу платників на спрощену систему оподаткування: ТОП-5 запитань-відповідей читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.