вгору

З 01.07.2023 року заповнювати реквізит Призначення платежу для сплати податків і зборів потрібно по-новому

Податківці звертають увагу, що з метою спрощення процедури заповнення платниками платіжної інструкції Мінфіну затверджено наказ від 22.03.2023 р. № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (набрав чинності з 01 квітня 2023 року).

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Отже, платники податків поле «Призначення платежу» заповнюють за прикладами, наведеними у Порядку № 148.

Водночас, для платників було запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

Про це нагадали податківці ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Про новий порядок заповнення поля «Призначення платежу» ми писали раніше у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.