вгору
Нагадаємо, що 07.08.2020 року було опубліковано Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» від 14.07.2020 року № 786-ІХ (далі – Закон).
Закон набрав чинності з 08.08.2020 року, крім окремих норм цього Закону, які набирають чинності:
Про проєкт Закону ми писали раніше у Блозі бухгалтера.
У цьому матеріалі зупинимось більш детально на змінах до ст. 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, ст. 42 ПКУ доповнено новим п. 42.6, згідно з яким електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється без укладення відповідного договору.
Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі.
Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках:
При цьому, Мінфін повинен затвердити Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу, який відповідатиме нововведенням.
Зазначимо, що на сьогодні електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір), який укладається шляхом приєднання платника до Договору на підставі заяви про приєднання, що надсилається платником до контролюючого органу в електронному вигляді.
До відома наших користувачів! Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів (J(F)1392001) та Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (J(F)1391103) у електронному вигляді зручно подавати через M.E.Doc. Форми бланків знаходяться в розділі Звітність – Реєстр звітів – Державна фіскальна служба – Інше.
Також про електронний документообіг з ДПС читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.