вгору

З 1 вересня відновлять трудові інспектування

Через карантинні заходи, пов’язані з розповсюдженням коронавірусу та мораторієм на проведення перевірок, деякі недобросовісні суб’єкти господарювання офіційно не працевлаштовують найманих працівників. Про це зазначалось під час «круглого столу».

Про мораторій на проведення перевірок у період карантину ми писали у матеріалі.

В ході «круглого столу» було прийнято рішення про посилення, насамперед, інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Відтак, упродовж трьох тижнів триватиме інформаційна кампанія, а з 1 вересня заплановано, що контролюючі органи розпочнуть інспекційну роботу з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Інспектори зокрема, зосередять свою увагу на сфері сільського господарства і будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу.

Нагадуємо керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкових інспекцій за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення має бути надіслане до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Повідомлення може подаватися такими способами:

  • засобами електронного зв'язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабміну від 17.06.2015 р.№ 413.

Зазначену форму повідомлення про прийняття можна подати через програму M.E.Doc (ідентифікатор форми - J(F)3001001).

Особливу увагу роботодавців звернули на те, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна або дисциплінарна відповідальність.

Виходячи з норм чинного законодавства, за неподання повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників до податкових інспекцій, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати (на сьогодні ця сума дорівнює 4723 грн).

Про це поінформували податківці ДПС у Закарпатській області.

Також читайте про те, що з 1 вересня планують збільшити мінімальну зарплату у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

перевірки, офіційне працевлаштування