вгору

Здійснення нумерації Розрахунків з типом «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий»

Нагадаємо, форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4. 

Заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку, інформацію про податкового агента та платника єдиного внеску, а також інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Розрахунку. 

Так, у рядку 01 заголовної частини Розрахунку платником зазначається необхідний тип Розрахунку: 

  • рядок 011 «Звітний» – якщо Розрахунок подається за звітний (податковий) період вперше. Розрахунок із типом «Звітний», прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період; 
  • рядок 012 «Звітний новий» – якщо Розрахунок подається наступним за звітний (податковий) період до закінчення граничного строку подання з даними про уточнення в сумах нарахованого ПДФО, військового збору, ЄСВ та/або реквізитах.  

Такий звіт подається у разі виявлення помилок у сумах нарахованого ПДФО, ВЗ, ЄСВ або реквізитах у рядках додатків до Розрахунку та містить виключно коригування даних на підставі інформації з попередньо поданих за такий звітний (податковий) період Розрахунків з типом «Звітний» або «Звітний новий», як передбачено порядком коригування даних Розрахунку (додатків); 

  • рядок 013 «Уточнюючий» – якщо Розрахунок подається після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду з даними про уточнення в сумах нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску та/або реквізитах. Подається у разі виявлення помилок у сумах нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску у Розрахунку або реквізитах у рядках додатків до Розрахунку та містить виключно коригування даних на підставі інформації з попередньо поданих за минулий звітний (податковий) період Розрахунків, як передбачено порядком коригування даних Розрахунку (додатків). 

У рядку 02 заголовної частини Розрахунку вказується звітний (податковий) період (календарний рік) та місяць (цифрове значення від 1 до 12), за який подається Розрахунок, а також обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку). 

Таким чином, нумерація Розрахунків здійснюється у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку («Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий»). Нумерація має бути безперевною в межах одного звітного (податкового) періоду (місяця). З наступного місяця нумерація не продовжується, а починається з першого номера. Тобто, кожен місяць у вас буде своя, окрема нумерація звітів. 

Про це повідомили податківці ДПС у Житомирській області. 

В програмі M.E.Doc користувачі можуть подати Розрахунок за новою формою (ідентифікатор форми - J/F0500110) із додатками. 

Нагадаємо, що Розрахунок подається щомісячно протягом 20 календарних днів  після останнього дня звітного місяця.  

Про щомісячну звітність із ПДФО та ЄСВ читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.