вгору

Зміни до декларацій фізосіб-платників єдиного податку: оприлюднено проєкт

Мінфін оприлюднив на своєму сайті проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578».

Проєкт наказу розроблений з метою приведення форм податкових декларацій платника єдиного податку у відповідність до прийнятих законодавчих змін в частині ведення обліку та складення звітності платниками єдиного податку – ФОП 4 групи та впровадження подання звітності про нарахування ЄСВ у складі звітності по єдиному податку, відповідно до законів України від 19.09. 2019 року № 115-IX та № 116-IX.

Докладніше про це – у матеріалі.

Отже, проєктом наказу викладено у новій редакції:

  • форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;
  • форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Пропонується доповнити зазначені податкові декларації новим додатком, у якому відображатимуться звітні відомості про нарахований дохід застрахованої особи та суми нарахованого ЄСВ.

Податкові декларації платника єдиного податку – ФОП та платника єдиного податку 4-ї групи подаються за новими формами за податкові звітні періоди 2021 року.

У разі прийняття наказ набирає чинності з 01.01.2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Про проєкт наказу Мінфіну щодо об’єднання декларації про доходи з ЄСВ читайте у Блозі бухгалтера та в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.