вгору

Звітування юросіб-єдинників 3 групи із ставкою 2%: чи зазначати в Декларації МПЗ?

Податковий (звітний) період для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, дорівнює календарному місяцю. Це визначено пп. 9.6 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

Нагадаємо, що сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 9.7 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ для подання податкової декларації.

Так, платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду, крім випадків, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, подають протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 ПКУ).

Поряд з тим, платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, що зобов'язані визначити загальне мінімальне податкове зобов'язання (далі - МПЗ) платників єдиного податку, подають звітність за звітний період – грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року, в якій розраховують зобов'язання платників єдиного податку наростаючим підсумком, загальне МПЗ.

Тобто, платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% доходу, у яких:

  • не виникає обов'язок визначати загальне МПЗ, подають податкові декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні (далі – декларації) за грудень 2022 року у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду (граничний термін подання припадає на 20 січня 2023 року), та задекларувати податкові зобов'язання з єдиного податку у рядку декларації (без заповнення 3 та 4 рядків декларації);
  • виникає обов'язок визначати загальне МПЗ, подають декларації за грудень 2022 року у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (граничний термін подання припадає на 09 лютого 2023 року).

Зверніть увагу! До таких декларацій обов'язково подається Додаток 1 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік», проставляється позначка у рядку 1 кінцевої частини декларації та заповнюються рядки 3, 4 декларації.

Про це повідомили податківці ДПС у Тернопільській області. 

Про те, за який період вперше звітувати ФОП-єдиннику 3 гр., який перейшов на оподаткування з особливостями в середині місяця та про мінімальне податкове зобов'язання, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.