вгору
24.10.2018
Нагадаємо, що з 5 жовтня розпочалися комплексні перевірки з праці.
Крім Держпраці, проводити такі перевірки мають право органи ДФС. Так, згідно з гл. 8 Податкового кодексу України фактичні перевірки, які здійснюються без попередження особи, проводяться за наявності та/або отримання інформації від держорганів або органів місцевого самоврядування про можливі порушення законодавства, дотримання якого покладено на ДФС, у разі наявності та/або отримання інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів/зарплати без сплати податків, а також у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушень роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками.
Найбільш ризиковими сферами діяльності щодо використання неоформленої зайнятості є сфера послуг (готельний, ресторанний бізнес, перевезення вантажів та пасажирів), громадське харчування, торгівля, будівництво, охоронна діяльність, сільське, лісове, рибне господарства.
Прості приклади підприємств та ФОП, до яких можуть прийти з перевіркою:
Що треба знати про перевірку і перевіряючих
Які документи перевірятиме ДФС
Відповідно до п.80.6 ПКУ під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з’ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці.
Зокрема, перевіряються:
Крім того, для з’ясування факту належного оформлення трудових відносин роботодавця з працівником, який здійснює трудову діяльність, у такого працівника можуть попросити пред’явити документи, що посвідчують особу або інші документи, які дозволять ідентифікувати особу (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо). Якщо платник має декілька об’єктів (місць фактичного провадження діяльності), вони перевірятимуться всі і одночасно.
Звертаємо увагу наших користувачів! Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника. При цьому повідомлення подається:
Не подається повідомлення:
До відома! Подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу (J(F)3001001) зручно через програму M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава).
Ще одне, що роботодавці зазвичай не враховують:
Роз’яснення з питань перевірки з праці надала начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Черкаській області Наталія Вікторівна Бойко.
Як правильно прийняти працівника на роботу читайте у Блозі бухгалтера.