вгору
05.11.2020
Нагадуємо нашим читачам, що відповідно до п. 50.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) виправити помилки, що містяться у раніше поданій платником податковій декларації, можна двома способами:
При виправленні помилок, яке здійснюється у звітній (звітній новій) декларації з податку на прибуток (далі – Декларації) за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки – в додатку ВП до Декларації необхідно:
Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пеня та сума штрафу з додатка ВП переноситься до частини «Виправлення помилок» Декларації (рядки 26–29, 31–33).
Додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(и) складається з трьох таблиць:
У випадку подання уточнюючої Декларації у полі 3 її заголовної частини зазначається звітний (податковий) період, за який здійснюється уточнення. Додаток ВП до Декларації не заповнюється. В такій Декларації зазначаються вірні показники доходів, фінансового результату до оподаткування, різниць які виникають відповідно до ПК, об’єкта оподаткування податком на прибуток, а сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пеня та сума штрафу відображається у частині «Виправлення помилок» Декларації (рядки 26–27, 29–30, 31, 33–34).
При цьому, нагадуємо, що наразі, в результаті прийнятих законодавчих змін передбачена можливість надання платниками податків уточнюючої інформації стосовно задекларованих ними пільг.
Також звертаємо увагу, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 цього Кодексу, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.
Про це повідомив Офіс ВПП.
Нагадуємо, що в програмі M.E.Doc реалізовано Декларацію з податку на прибуток (ідентифікатор форми для юросіб – J0100118, для фізосіб – F0100703).
Докладніше про виправлення показників у декларації з податку на прибуток за минулий період та про те, що пропонує Закон № 786 щодо самостійного виправлення помилок, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.