вгору
16.06.2021
Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу України; далі – ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше податкової декларації з ПДВ, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок повинні бути подані відповідні додатки, які містять інформацію щодо уточнених показників.
Для платників податку, які заповнюють рядок 5 декларації обов’язковим є подання додатка 5 «Розрахунок сум ПДВ, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю» до декларації (Додаток 5). Тому виправлення помилки, допущеної у таблиці 1 або таблиці 2 Додатка 5, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається Додаток 5 з відміткою «уточнюючий».
У такому уточнюючому розрахунку у відповідних рядках:
Таблиця 1 або таблиця 2 «уточнюючого» Додатка 5 заповнюється наступним чином (рис. 1):
Якщо помилка, допущена у таблиці 1 або таблиці 2 Додатка 5, не вплинула на числові показники декларації, в таблиці 1 або таблиці 2 «уточнюючого» Додатка 5 підсумкові рядки «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації)» не заповнюються.
Рис. 1
Якщо помилка вплинула на числові показники декларації, в таблиці 1 або таблиці 2 «уточнюючого» Додатка 5 у підсумкових рядках «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації)» числові показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком (рис. 2) та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку (рис. 3).
Рис. 2
Рис. 3
Про це повідомило ГУ ДПС у Київській області.
Нагадуємо нашим користувачам, через M.E.Doc зручно подавати електронну звітність, у т.ч. податкову декларацію з ПДВ з додатками (ідентифікатор форми – J/F0200123), а також уточнюючий розрахунок до неї (ідентифікатор форми J/F0217023) до всіх контролюючих органів, а також реєструвати податкові накладні і розрахунки коригування.
Як в декларації з ПДВ відобразити податкові зобов’язання у разі анулювання реєстрації платника ПДВ, а також як заповнювати податкову декларацію з ПДВ: з копійками чи без, читайте у Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.