вгору

Декларація з ПДВ: як виправити помилку у таблицях 1–2 додатка 5

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу України; далі – ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше податкової декларації з ПДВ, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок повинні бути подані відповідні додатки, які містять інформацію щодо уточнених показників.

Для платників податку, які заповнюють рядок 5 декларації обов’язковим є подання додатка 5 «Розрахунок сум ПДВ, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю» до декларації (Додаток 5). Тому виправлення помилки, допущеної у таблиці 1 або таблиці 2 Додатка 5, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається Додаток 5 з відміткою «уточнюючий».

У такому уточнюючому розрахунку у відповідних рядках:

  • до графи 4 переносяться показники декларації, Додаток 5 до якої уточнюється;
  • до графи 5 – всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
  • у графі 6 відображається різниця між значенням графи 5 і графи 4 («+»/«–»). У випадку, якщо значення графи 5 відповідає значенню графи 4, графа 6 не заповнюється.

Таблиця 1 або таблиця 2 «уточнюючого» Додатка 5 заповнюється наступним чином (рис. 1):

  • у першому рядку повторюється помилковий запис, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «–» (тобто сторнуються);
  • у другому рядку – вказується правильний запис.

Якщо помилка, допущена у таблиці 1 або таблиці 2 Додатка 5, не вплинула на числові показники декларації, в таблиці 1 або таблиці 2 «уточнюючого» Додатка 5 підсумкові рядки «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації)» не заповнюються.

Рис. 1

Якщо помилка вплинула на числові показники декларації, в таблиці 1 або таблиці 2 «уточнюючого» Додатка 5 у підсумкових рядках «Усього згідно зі статтею Кодексу» та «Усього (переноситься до рядка 5 декларації)» числові показники відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком (рис. 2) та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку (рис. 3).

Рис. 2

Рис. 3

Про це повідомило ГУ ДПС у Київській області.

Нагадуємо нашим користувачам, через M.E.Doc зручно подавати електронну звітність, у т.ч. податкову декларацію з ПДВ з додатками (ідентифікатор форми – J/F0200123), а також уточнюючий розрахунок до неї (ідентифікатор форми J/F0217023) до всіх контролюючих органів, а також реєструвати податкові накладні і розрахунки коригування.

Як в декларації з ПДВ відобразити податкові зобов’язання у разі анулювання реєстрації платника ПДВ, а також як заповнювати податкову декларацію з ПДВ: з копійками чи без, читайте у Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.