вгору

Додаток 1: як виправити помилку після завершення строку подання Податкового розрахунку

Нагадаємо, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Розрахунку (далі - Порядок) затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2020 № 773.

Після завершення граничного строку подання звітного Розрахунку подається Розрахунок з типом «Уточнюючий».

При цьому, коригування у Додатку 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» з типом «Уточнюючий» проводиться з такими особливостями:

  • коригування помилки лише в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого ЄСВ, – проводиться з використанням ознаки «0» (якщо рядок потрібно ввести) чи ознаки «1» (якщо рядок потрібно виключити);
  • заповнення «Уточнюючого» Розрахунку при коригуванні сум ЄСВ проводиться з використанням типів нарахувань 2 та 3, при цьому ознака «0» чи ознака «1» не застосовуються.

Якщо платнику ЄСВ поза межами звітного (податкового) періоду необхідно одночасно уточнити інформацію щодо реквізитів та сум нарахованого ЄСВ стосовно застрахованих осіб у Додатку 1 до Розрахунку, поданого з типом «Звітний» або «Звітний новий», спочатку у Розрахунку з типом «Уточнюючий» платником ЄСВ проводиться коригування реквізитів, які уточняються на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» з використанням ознаки «0» ( якщо рядок потрібно ввести) чи ознаки «1» (якщо рядок потрібно виключити):

додаток 1, податковий розрахунок, ПДФО, ЄСВ

Рис. 1

Потім формується Розрахунок з типом «Уточнюючий» для коригуванні показників ЄСВ з використанням типів нарахувань 2 та 3:

додаток 1, податковий розрахунок, ПДФО, ЄСВ

Рис. 2

Для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01 - 05 та у рядку 031 для платників ЄСВ, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 Розрахунку.

Додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 8 розд. V Порядку).

Роз’яснення надали податківці ГУ ДПС у Київській області.

Про заповнення податкового розрахунку об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ та додатків до нього читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.