вгору

ФОП не має найманих працівників: як заповнити ознаку платника ЄСВ в об’єднаному Розрахунку?

Нагадуємо нашим читачам, що особи, які мають статус податкового агента, зобов’язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Це передбачено пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу України. Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду.

Форму Розрахунку та Порядок його заповнення та подання затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773).

Заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку, інформацію про податкового агента та платника ЄСВ, а також інформацію про додатки, які є його невід’ємною частиною.

У заголовній частині Розрахунку у рядку 09 «Ознака платника єдиного внеску» позначкою «Х» заповнюється відповідна ознака платника податків, а саме:

- 091 – роботодавець – якщо Розрахунок подається юридичною особою або ФОП, який використовує працю найманих працівників;
- 092 – бюджетна установа;

- 093 – підприємство, організація всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю, зокрема товариств: «Українське товариство глухих», «Українське товариство сліпих»;

- 094 – підприємство, організація громадської організації осіб з інвалідністю.

ФОП, який не має найманих працівників, не нараховує (не виплачує) доходи застрахованим особам, але подає додаток 4ДФ до Розрахунку, у якому нараховує (виплачує) доходи на користь фізичної особи – підприємця від здійснення ним підприємницької діяльності, рядок 09 «Ознака платника єдиного внеску» заголовної частини Розрахунку не заповнює.

Про це повідомило ГУ ДПС у Київській області.

Нагадуємо, що об’єднаний Розрахунок зручно подати у M.E.Doc (ідентифікатор форми F0500107).

Читайте більше на цю тему у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі:

Податковий розрахунок за ІII квартал 2021 р.: подаємо за новою формою у M.E.Doc;

Як у додатку 4ДФ відобразити дохід, який було нараховано та виплачено ФОП в різних кварталах?

Додаток 1 до об’єднаного Розрахунку: чи потрібно формувати, якщо показники для декларування наявні лише в одному місяці?