вгору

Яка ознака доходу у вигляді винагороди за виконання гіг-контракту зазначається у 4ДФ?

Особливості оподаткування доходів спеціалістів резидентів Дія Сіті встановлені п. 170.14-1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Нагадаємо, податковим агентом платника податку - спеціаліста резидента Дія Сіті під час нарахування (виплати) на його користь доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням гіг-контракту, укладеного у порядку, передбаченому Законом № 1667, є резиденти Дія Сіті (пп. 170.14-1.1 ПКУ).

Про Закон України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” від 15.07.2021 р. № 1667 (далі - Закон № 1667) ми писали тут.

Наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Порядок № 4).

Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб, наведеним у додатку 2 до Порядку № 4, суми винагород, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору, відображаються у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «102».     

Таким чином, якщо за гіг-контрактом, укладеним в порядку, передбаченому Законом № 1667, гіг-спеціаліст виконує роботу (надає послуги) на замовлення та на користь (в інтересах) резидента Дія Сіті, при цьому оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), то винагорода, виплачена за таким гіг-контрактом, відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «102».

Про це зазначено на Інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР”, категорія 103.25.

Нагадаємо нашим користувачам, що в програмі M.E.Doc зручно подавати Податковий розрахунок (ідентифікатор форми - J/F0500107) з додатками, у т. ч. з Додатком 4ДФ (ідентифікатор форми - J/F0510407).

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі