вгору
20.06.2023
Наказом ДПСУ від 09.06.2023 р. № 445 затверджено Методику проведення перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток (далі – Методика).
Ця Методика призначена для застосування посадовими особами контролюючих органів при виконанні ними функціональних обов’язків і має роз’яснювальний та інформаційний характер. Вона не є вичерпною і може змінюватися та/або доповнюватися.
Метою документальної перевірки податку на прибуток є встановлення правильності та своєчасності нарахування та сплати податку, а також відображення його в обліку та звітності.
Перевірка податку на прибуток передбачає такі напрями дослідження:
Документальна перевірка включає в себе порівняння первинних документів зі зведеними обліковими регістрами та достовірність відображення господарських операцій у бухгалтерському обліку, взаємний контроль операцій, зіставлення облікових регістрів з даними Головної книги, показників фінансової та податкової звітності.
До відома! Основним документом, який підлягає перевірці при обчисленні податку на прибуток, є податкова декларація з податку на прибуток підприємств, що формується на підставі Звіту про фінансові результати, первинних та зведених документів бухгалтерського обліку за відповідний податковий (звітний) період.
Враховуючи, що податок на прибуток та його база оподаткування є суто розрахунковою величиною, то підтвердження правомірності їх визначення рекомендується проводити виключно шляхом перевірки (суцільним чи вибірковим способом) даних первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, наданих платником податків під час проведення документальної перевірки.
Перевірці підлягають такі питання:
Про затвердження Методики проведення перевірки нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ та військового збору читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.