вгору
01.12.2022
Нагадаємо, згідно з вимогами ст. 102-1 Кодексу законів про працю України та ст. 19 Закону України «Про оплату праці» сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року № 1306 скасована постанова «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245, а розпорядженням № 1047-р цього ж дня скасований спільний наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій». Про це зазначило ГУ Держпраці у Київській області.
Цими документами було визначено, що тривалість роботи за сумісництвом не може бути більшою чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, а загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не могла перевищувати половини місячної норми робочого часу.
В той же час, окремим категоріям працівників державного сектору економіки варто пам’ятати про обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Про останні зміни щодо сумісництва читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.