вгору

Сумісництво: про останні зміни роз'яснює Держпраці

Східне міжрегіональне управління Держпраці повідомило про зміни на рівні законодавства щодо сумісництва та основний принцип оплачуваності роботи за сумісництвом. 

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Це визначено ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП).

Згідно з вимогами ст. 102-1 КЗпП та ст. 19 Закону України «Про оплату праці» сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи. 

! Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

З урахуванням норм ст. 102-1 КЗпП, з 19 липня 2022 року, на рівні закону закріплено поняття сумісництва та основний принцип оплачуваності роботи за сумісництвом. 

Крім того, скасовано норму, згідно з якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабміном. Водночас, це не виключає можливість встановлення обмеження щодо сумісництва для окремих категорій працівників (наприклад, Законом  України «Про запобігання корупції»). Також, виходячи зі змісту ч. другої ст. 21 КЗпП, обмеження щодо сумісництва можуть передбачатися законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Про проект Закону про працю від Мінекономіки читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.