вгору
07.09.2021
Нагадуємо нашим читачам, що Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок), а також сум нарахованого єдиного внеску, та форма такого Податкового розрахунку (далі – Розрахунок) затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.
У модулі Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ розділу Звітність програми M.E.Doc зручно створити Розрахунок (ідентифікатор форми J/F0500106), із додатками.
Заголовна частина Розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Розрахунку, інформацію про податкового агента та платника ЄСВ, а також інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Розрахунку (п. 1 розд. ІІІ Порядку).
Так, у рядку 01 заголовної частини Розрахунку платником зазначається необхідний тип Розрахунку:
У рядку 02 заголовної частини Розрахунку вказується звітний (податковий) період, за який подається Розрахунок з типом «Звітний» («Звітний новий»), або звітний (податковий) період, що уточнюється, для Розрахунку з типом «Уточнюючий», та обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку), що подається за звітний (податковий) період.
Отже, нумерація Розрахунків здійснюється у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку («Звітний», «Звітний новий», «Звітний» як «Довідковий», «Уточнюючий») в межах одного звітного (податкового) періоду (кварталу) та не продовжується в наступних.
Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 103.25.
Про те, як у додатку 4ДФ відобразити дохід, який було нараховано та виплачено ФОП в різних кварталах, та про виправлення помилок з ЄСВ до закінчення подання об’єднаного Розрахунку, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.