вгору

Виправлення помилок з ЄСВ до закінчення подання об’єднаного Розрахунку

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок), а також сум нарахованого єдиного внеску, а  також форма такого Податкового розрахунку (далі – Розрахунок) затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р.  № 773.

Коригування поданого і прийнятого Розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених платником помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом (п. 1 розд. V Порядку).

До відома! Поданим та прийнятим до граничного строку подання вважається Розрахунок, який прийнятий ДПС та пройшов всі контролі, у т. ч. під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період. Це передбачено п. 2  розд. V Порядку.

На підставі такого Розрахунку здійснюється коригування необхідних реквізитів та показників як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.

https://lh5.googleusercontent.com/s8RCxjGYRZy5rC7GtjL-DRK25o5G_4SHNggsv1vY3zWODU4SFetmYoF41b8OoRJSyERPpDuCE3rtsoVJeOaaKZORcb_3J18vITI1H3467M9nAVky7GoIVOThMXkSpDUiup24O01F Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків крім тих, у яких проводиться коригування.

За необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 3 розд. V Порядку), а коригувань Розрахунку з типом «Звітний новий» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 4 розд. V Порядку).

Розрахунок «Звітний новий» для платників ЄСВ подається на підставі інформації з раніше поданого Розрахунку і містить інформацію лише за рядками з реквізитами та сумами нарахованого єдиного внеску, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються ДПС до платника податків.

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у відповідній графі додатків указати «1» – на виключення рядка (абз. другий – третій п. 6 розд. V Порядку).

Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у відповідній графі додатків указати «0» – на введення рядка (абз. четвертий п. 6 розд. V Порядку).

Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи вказується «1» – рядок на виключення, а в другому – «0» – рядок на введення (абз. п’ятий п. 6 розд.V Порядку) (рис. 1).

Виправлення помилок з ЄСВ до закінчення подання об'єднаного розрахунку

Рис. 1

Відповідно до п. 7 розд. V Порядку поданими до закінчення граничного строку подання вважаються всі прийняті ДПС Розрахунки з типом «Звітний» та «Звітний новий», тобто первинні дані та всі проведені коригування даних за такий звітний (податковий) період.

Якщо в додатках 1–3 до Розрахунку в межах звітного (податкового) періоду платник ЄСВ під час подання Розрахунку з типом «Звітний новий» вилучив відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб, які були помилковими, то така інформація буде вважатися вилученою із додатка до Розрахунку за цей звітний податковий період та відповідні зміни знайдуть відображення у відповідних графах: 1–3, 7, 8 розд. I; 1–5, 9, 13–16 розд. II та 1, 2, 6, 7 розд. III Розрахунку. Це визначено пп. 1 п. 9 розд. V Порядку.

Аналогічний порядок застосовується, якщо в додатках 1–3 до Розрахунку в межах звітного (податкового) періоду платник ЄСВ під час подання Розрахунку з типом «Звітний новий» включив відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб.

Якщо після здійснених коригувань сума виключених показників перевищує суму включених показників, то у зазначених вище графах буде відображено різницю, на яку зменшились відповідні показники. У такому разі допускається відображення таких показників у відповідних графах розд. I–III Розрахунку з типом «Звітний новий» зі знаком «–».

Якщо після здійснених коригувань сума виключених показників менша за суму включених показників, то у зазначених вище графах буде відображено різницю, на яку збільшились відповідні показники (рис. 2).

Виправлення помилок з ЄСВ до закінчення строку подання об'єднаного розрахунку

Рис. 2

Якщо в додатках 1–3 до Розрахунку з типом «Звітний» платник ЄСВ не зазначив необхідну інформацію за однією або декількома застрахованим особам, то в додатку з типом «Звітний новий» потрібно зазначити ці необхідні відомості. Така інформація буде вважатися доданою до Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» за цей звітний податковий період та відповідно на таку суму збільшиться сума ЄСВ, яка підлягала перерахуванню по Розрахунку з типом «Звітний» (пп. 3 п. 9 розд. V Порядку).

Згідно з пп. 4 п. 9 Порядку у разі виявлення в межах звітного (податкового) періоду помилки в сумах нарахованого ЄСВ під час подання Розрахунку «Звітний новий» платнику ЄСВ необхідно подати новий Розрахунок з типом «Звітний новий», у якому провести коригування лише за рядками, які уточнюються на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний новий» у порядку, визначеному абз. п’ятим п. 6 розд. V Порядку. А саме: для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указується «1» – рядок на виключення, а в другому – «0» – рядок на введення.

Водночас, для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом «Звітний новий» або «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01 – 05 та у рядку 031 для платників ЄСВ, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 цього Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 8 розд. V Порядку).

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 201.06.01.

Більше про об’єднаний Розрахунок читайте добірку публікацій у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі:

- Об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ: які додатки заповнює роботодавець;

- Податковий розрахунок об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ – у M.E.Doc;

- Заповнюємо 4ДФ: чи належать ФОП до кількості працюючих за цивільно-правовими договорами;

- Особливості заповнення додатка 4ДФ об'єднаної звітності – від податківців;

- Про заповнення нового реквізиту КОАТУУ в об’єднаній звітності з ПДФО та ЄСВ;

- Уточнення показників додатка 4ДФ об’єднаного Розрахунку: за якою формою.