вгору

Операції у СЕП з виплати карантинної допомоги будуть безкоштовними – НБУ

НБУ постановою Правління від 22 грудня 2020 року № 165 вніс зміни до тарифів на послуги (операції), що надаються НБУ в системі електронних платежів (далі – СЕП) та у сфері розрахунково-касового обслуговування. Про це зазначено на сайті НБУ.

Так, Нацбанк скасував плату за послуги у системі електронних платежів Національного банку (СЕП) під час здійснення операцій, пов'язаних із виплатою матеріальної допомоги від держави населенню та бізнесу внаслідок посиленого карантину.

Таке рішення регулятор запровадив з 22 грудня 2020 року

Нагадаємо, за ініціативи Президента України у грудні цього року Уряд вирішив надати матеріальну допомогу громадянам, які можуть втратити доходи через посилення карантину у січні 2021 року.

Про надання одноразової допомоги ФОП і роботодавцям ми писали у матеріалі.

Виплата такої одноразової матеріальної допомоги здійснюватиметься із рахунку Пенсійного фонду України, відкритого в АТ "Ощадбанк". Цей банк перераховуватиме кошти на банківські рахунки громадян, які вони зазначили у заяві на отримання допомоги від держави.

Також безоплатними будуть і операції з повернення банками незарахованих сум коштів матеріальної допомоги через певні причини.

Довідково

СЕП – державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в НБУ.

Для банків-учасників системи діють тарифи на оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень замовника в СЕП, що залежать від суми платежу:

  • від 0 до 5 000,00 грн – 0,35 грн, без ПДВ;
  • від 5 000,01 до 100 000,00 грн – 1,20 грн без ПДВ;
  • від 100 000,01 грн – 10 грн, без ПДВ.

Про те, які документи необхідно подати роботодавцю для отримання одноразової допомоги, про пільги в частині оподаткування матеріальної допомоги та компенсації, які надаватимуться платникам податків та як працюватимуть банки в період новорічних свят, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.