вгору

Орендна плата виплачується юрособою за договором оренди майна фізособі: що з ЄСВ?

Базою нарахування ЄСВ для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою –підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, та сума винагороди фізособи за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Це визначено п. 1 ч. першої ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Згідно з ч. першою ст. 759 Цивільного кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає іншій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності. Поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом.

Отже, відносини, які виникають при укладенні договору найму (оренди), не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.

Враховуючи зазначене вище, ЄСВ не нараховується на суму орендної плати, виплаченої на користь фізособи згідно з договором найму (оренди) нерухомого (рухомого) майна.

Про це інформує ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Про те, хто є платником ЄСВ при спільній діяльності без створення юрособи, читайте у Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.