вгору
16.03.2021
Нагадуємо нашим читачам, що підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.
Норми визначені пп. 14.1.145 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Згідно з пп. 14.1.141-1 ПКУ пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.
Перелік підакцизних товарів, їх коди згідно з УКТ ЗЕД та ставки акцизного податку визначено п. 215.3 ПКУ. Зокрема, перелік підакцизних товарів, віднесених до пального, встановлено пп. 215.3.4 ПКУ.
Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД, тобто визначення їх кодів, здійснюється відповідно до Митного тарифу України, з урахуванням визначальних для класифікації характеристик товару.
Так, класифікація нафтопродуктів здійснюється за їх фізико-хімічними показниками (на підставі висновків компетентних експертних установ, відповідних документів, де наведено, зокрема, фракційний склад і призначення товару).
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, затверджене наказом ДМС України від 14.07.2020 р. № 256.
Про це інформує ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Більше на цю тему читайте в Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі, зокрема, наші останні матеріали:
- Тимчасово призупинені перевірки щодо зберігання пального;
- Код УКТ ЗЕД у фіскальному чеку на продаж підакцизної продукції;
- Особливості складання звітності при реалізації пального;
- Декларацію з акцизного податку необхідно подавати за кожним КОАТУУ;
- Нова форма Заявки на поповнення (коригування) залишку пального – у M.E.Doc;
- Нюанси заповнення АН форми П – роз’яснення від ДПС;
- Оновлений розрахунок коригування до АН на пальне.
Слідкуйте за нашими публікаціями, щоб бути в курсі останніх змін і нічого не пропустити!