вгору

Підкориговано Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю

Кабмін постановою від 08.07.2020 р. № 617 (далі – Постанова № 617) вніс зміни, зокрема, до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 823 (далі – Порядок).

У Порядку тепер зазначено, що заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів.

Інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – контрольні повноваження) та які пройшли перевірку знань у порядку, визначеному Мінекономіки.

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінекономіки форми, що видається Держпраці та її територіальними органами (нагадаємо, наразі форма затверджена Мінсоцполітики).

Підставою для видачі службового посвідчення інспектора праці посадовій особі виконавчого органу ради є лист сільського, селищного, міського голови, до якого додається заповнена картка обліку даних інспектора праці відповідно до форми, затвердженої Мінекономіки.

Отже, Мінекономіки мають затвердити дві форми:

  1. службове посвідчення;
  2. картка обліку даних інспектора.

Зверніть увагу! До затвердження Мінекономіки форм службового посвідчення та картки обліку даних інспектора праці застосовуються форма службового посвідчення та картка обліку даних інспектора праці, затверджені Мінсоцполітики.

Також з підстав для здійснення інспекційних відвідувань вилучено інформацію від Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати зарплати, а також від Пенсійного фонду та його терорганів щодо роботодавців:

  • які нараховують зарплату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;
  • в яких стосовно працівників відсутні нарахування зарплати у звітному місяці, що завершився;
  • в яких протягом року не проводилася індексація зарплати або підвищення зарплати становить менше суми нарахованої індексації.

Крім того, Порядком визначено, що заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю, крім заходів з питань виявлення неоформлених трудових відносин, здійснюються відповідно до вимог Закону України від 05.04.2007 р. № 877-V та з урахуванням пунктів 2–4 цього Порядку.

До Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю також внесено зміни, згідно з якими Порядок складення та форми акта, висновку визначаються Мінекономіки. До затвердження Мінекономіки зазначених Порядку складення та форм акта, висновку, вимоги застосовуються Порядок складення та форми акта, висновку, вимоги, затверджені Мінсоцполітики.

  На день підготовки матеріалу Постанова № 617 не набрала чинності.

Про затвердження форми постанови щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю та про форму попередження про відповідальність за трудові порушення читайте у Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.