вгору

Підсумки тижня з 22 по 26 серпня 2022 року

Нагадаємо нашим читачам, що в Україні, крім воєнного стану, досі діє карантин на коронавірус, який Уряд продовжив до кінця 2022 року.

У ВРУ зареєстровано законопроект від 22.08.2022 р. № 7689 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», яким планують скасувати 17 документів дозвільного характеру.

З 01.09.2022 року Уряд дозволить підприємцям виїжджати за кордон у робочі відрядження. Однак для цього треба відповідати цілому ряду умов.

Також Уряд вніс зміни до Типового договору оренди землі та продовжив строк реалізації пілотного проекту щодо внесення до ДЗК відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками.

Кабмін розширив перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню.

Нацбанк попереджає бізнес та громадян, що банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків. Адже ці банкноти перестали бути платіжним засобом.

Податківці нагадали, що Законом України від 21.06.2022 року № 2325-IX з 01.07.2022 року було скасовано ряд податкових пільг. Йдеться про скасування звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком деяких операцій, а також заборону для платників єдиного податку третьої групи за ставкою 2% здійснення імпорту деяких транспортних засобів.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.