вгору

Порядок взяття на облік іноземних компаній

Нагадаємо, що зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджені наказом Мінфіну від 24.06.2020 р. № 323 (далі – Порядок №323). Докладніше про зміни в Порядку обліку платників податків, читайте у нашому матеріалі.

Зокрема, наказом Мінфіну встановлено порядок взяття на облік у контролюючих органах іноземних компаній, організацій, дипломатичних місій.

Взяття на облік здійснюється на підставі поданих до контролюючого органу документів:

  • у разі отримання іноземною компанією, організацією, дипломатичною місією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні - документи подаються нерезидентом до контролюючого органу за місцезнаходженням відповідного об'єкта (п. 4.4 розд. IV Порядку №323);
  • якщо іноземна компанія, організація, дипломатична місія відкриває рахунок в банку або іншій фінансовій установі та не підпадає під дію абзацу другого п. 4.4 розд. IV Порядку №323 (крім документів, визначених в абз. 4 п. 4.4 розд. IV Порядку №323) – документи подаються нерезидентом до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням банку (відокремленого підрозділу) або іншої фінансової установи, в якому відкривається рахунок.

Отже, взяті на облік згідно з цим підпунктом іноземні компанії, організації, дипломатичні місії включаються до реєстру платників податків - нерезидентів з ознакою "іноземна компанія, що отримала майнові права на нерухомість або землю" або "іноземна компанія, що відкриває рахунок.

Про це повідомив Офіс ВПП.

Також читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, про зміни до порядку обліку самозайнятих осіб та незалежників, а також долучайтесь до нашого Telegram-каналу.