вгору

Щодо залучення осіб з інвалідністю до роботи в нічний та надурочний час

Робота осіб з інвалідністю у нічний час та залучення даних осіб до надурочних робіт допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям. Це визначено вимогами ст. 55 та 63 Кодексу законів про працю України.

Особі, яку визнано особою з інвалідністю, крім довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК), МСЕК видається індивідуальна програма реабілітації (далі – ІПР) за формою, затвердженою наказом МОЗ України.

В ІПР зазначаються види та обсяги необхідного соціального захисту особи з інвалідністю, зокрема відомості про придатність до відповідної професії: у повному обсязі, з обмеженням обсягу виконуваних робіт та визначенням тривалості робочого дня.

До ІПР включено докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності особи з інвалідністю, обов’язково вказуються:

  • протипоказання за станом здоров’я особи з інвалідністю до професійної діяльності;
  • показані умови праці (важкість, напруженість, режим праці та відпочинку, форма організації праці, санітарно-гігієнічні чинники).

Отже, якщо працівник, який є особою з інвалідністю однієї з груп, надав згоду на роботу у нічний чи понаднормативний час, і в його ІПР відсутні будь-які застереження щодо такого режиму роботи, то такого працівника можна залучати до надурочних робіт та роботи у нічний час.

Відповідь розміщена на сайті Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці.

Про те, що осіб з інвалідністю пропонується працевлаштовувати за зразками розвинутих країн, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі. До відома! Законопроект № 5344-д, про який йдеться у цьому матеріалі, 30.05.2023 р. прийнято за основу. Наразі законопроект готується на друге читання.