вгору

Штрафні санкції за відсутність реєстрації РК в ЄРПН при зменшенні суми компенсації вартості товарів

Після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості. Це може статися через перегляд цін або через повернення товарів, або через повернення попередньої оплати. В таких випадках потрібно скоригувати податкові зобов'язання та податковий кредит. Для цього необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної (далі - РК) та у встановленому порядку зареєструвати його в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН). Ці вимоги визначені п. 192.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).  

РК, складений постачальником товарів/послуг до ПН, що була оформлена на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН, зокрема отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений РК отримувачу. 

Складені платником податку РК до ПН до 1 лютого 2015 року, РК до ПН, які не підлягали наданню отримувачу (покупцю) – платнику податку, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).  

Зверніть увагу! Зазначене не поширюється на РК, що передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (зменшення податкового зобов’язання постачальника та податкового кредиту отримувача), складені після 1 липня 2015 року до ПН, складених до 1 липня 2015 року на отримувача (покупця) – платника податку, які підлягають реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. 

Строки для реєстрації ПН/РК до ПН у ЄРПН визначені п. 201.10, п. 89 підрозд. 2 розд. ХХ та пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПКУ

У разі відсутність реєстрації ПН/РК в ЄРПН, протягом строків, визначених ПКУ,  застосовуються штрафні санкції, визначені п. 120-1.2 ПКУ

Отже, штраф за відсутність реєстрації РК до ПН в ЄРПН у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг застосовується до особи, на яку покладено обов’язок щодо такої реєстрації. 

Про це повідомили податківці ДПС у Житомирській області.  

Користувачі M.E.Doc можуть легко та зручно заповнювати ПН та РК до ПН, а також зареєструвати їх в ЄРПН. 

Про податкову накладну і все, що необхідно про неї знати, та за яких умов діє автоматична реєстрація ПН/РК в ЄРПН, а також про дату реєстрації ПН в ЄРПН після її розблокування читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі