вгору

Сумісництво у декреті: чи можливо?

Інформуємо наших читачів, що за бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період їх перебування у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Це передбачено ч. восьмою ст. 179 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

Докладніше про те, кому може надаватися відпустка для догляду за дитиною – у нашому матеріалі.

Крім того, роботодавець зобов’язаний встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, в т. ч. що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку.

 При цьому, чинним законодавством не встановлено, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві.

Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома.

Якщо жінка приступає до роботи на іншому підприємстві, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або в іншого роботодавця за наймом. Сумісництво буває зовнішнє та внутрішнє.

До відома! Робота за сумісництвом працівників держпідприємств, установ, організацій регулюється постановою КМУ від 03.04.1993 р. № 245 (далі – Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій (далі – Положення). Додатком до Положення визначено Перелік робіт, які не є сумісництвом.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 годин на день і повного робочого дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

При цьому, для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи не потрібна.

Обмеження на сумісництво можуть запроваджуватися керівниками державних підприємств, установ і організацій разом із профспілковими комітетами лише щодо працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього здоров’я та безпеці виробництва. Обмеження також поширюються на осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.

Не мають права працювати за сумісництвом також керівники держпідприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Про це повідомило Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Про обмеження сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та про те, чи може працівник виконувати роботу за сумісництвом протягом хвороби на основному місці роботи, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.