вгору

Уряд вніс зміни до Порядку обчислення середньої зарплати

Уряд вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, врахувавши особливості воєнного часу.

Це дасть змогу коректно обчислити середню заробітну плату на підприємствах, які внаслідок бойових дій змушені переривати діяльність.

Відповідно до рішення передбачені такі поправки:

  • з розрахункового періоду, під час якого обчислюється середня зарплата, виключається час, в який були відсутні дані про нараховану заробітну плату працівникові внаслідок бойових дій;
  • якщо працівник частково відпрацював період, за який нараховано премію чи іншу заохочувальну виплату, то при обчисленні середньої заробітної плати враховується фактично нарахована сума такої премії.

Правильний розрахунок середньої зарплатні необхідний, щоб розраховувати належні працівникам виплати, зокрема, відпускні і компенсації за невикористані відпустки, суми виплат у разі службових відряджень, збережений середній заробіток за період військової служби, виплати за вимушений прогул тощо.

Про це повідомило Мінекономіки на своєму сайті. Текст змін ще не опубліковано.

Для наших читачів нагадаємо, що M.E.Doc має модуль «M.E.Doc Зарплата», який автоматизує розрахунок і нарахування заробітної плати співробітників малих і середніх підприємств, а також усі процеси обліку та управління персоналом.

Про нарахування середнього заробітку мобілізованим працівникам у модулі M.E.Doc Зарплата читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.