вгору

Відпустка за особливий характер роботи після тривалої відпустки без збереження зарплати

Ситуація. Упродовж робочого року працівник 6 місяців перебував у відпустці без збереження зарплати у зв’язку із карантином, потім 2 місяці – через бойові дії. Чи має він право на додаткову щорічну відпустку за особливий характер праці?

Так, має, але тривалістю пропорційно відпрацьованому робочому часу у відповідному робочому році, за який надається додаткова щорічна відпустка.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки, зараховуються:

1) час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади;

2) час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;

3) час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Отже, період відпустки без збереження зарплати не дає права на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Тому при наданні такої відпустки за робочий рік, її тривалість визначається пропорційно часу фактичної роботи у відповідних умовах (за виключенням періодів відпусток без збереження зарплати).

Про це повідомило Управління Держпраці у Житомирській області.

Про те, чи можлива додаткова відпустка за особливий характер роботи протягом воєнного стану, читайте, та чи надавати відпустки за минулі роки у такий час, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.