вгору

Зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального та спирту будуть використовуватись при перевірках

18.08.2020 р. набрала чинності постанова Кабміну «Про затвердження Порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового» від 12.08.2020 р. № 715 (далі – Порядок).

Про прийняття постанови ми писали у нашому матеріалі.

Даний Порядок визначає механізм здійснення ДПС автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового для забезпечення перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового.

В процесі зіставлення здійснюється порівняння у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів показників із СЕАРП та СЕ, за зареєстрованими документами, складеними у звітному місяці, за який проводиться зіставлення показників, та:

  • ЄДР витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального;
  • ЄДР витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового щодо обсягів обігу спирту етилового.

https://lh6.googleusercontent.com/Ua6qrqdIek297uXoCdxpGdrJHDkgg-As2IcsFLshF3VpD1_8d8-Rvlur1bKNHBhtzjFQrF0UWTDn2tXSGvpGyyh2B76Mzvud9Is8tSUu1ArH_fcVXwWmAI9HTQyg-X8NRtk9fwxs  Період здійснення зіставлення дорівнює календарному місяцю. Зіставлення здійснюється, починаючи з першого звітного періоду, в якому запроваджено зіставлення.

На підставі результатів зіставлення платники можуть відповідно до вимог ПКУ скласти та зареєструвати документи, необхідні для усунення розбіжностей.

Податкові органи використовують результати зіставлення під час проведення перевірок.

Про це повідомили фахівці Офісу ВПП.

Про те, що з 01.07.2020 р. діє порядок автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального і спирту етилового, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

облік залишків пального, облік залишків спирту