вгору

Благодійна допомога під час воєнного стану: особливості оподаткування ПДФО

До Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2120-IХ було внесено зміни. Докладніше про це – тут.

Зокрема, новими вимогами п. «в» пп. 165.1.54 ПКУ визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у т. ч. благодійниками - фізичними особами, протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану на користь:

  • учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС України, Управління держохорони України, Держспецзв’язку України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань ТРО, поліцейських та працівників Нацполіції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного, надзвичайного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів;
  • працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей;
  • фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.

Крім того, до членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні належать: дружина, чоловік, які не одружилися вдруге, батьки, дід та баба (якщо батьки померли), неповнолітні діти, повнолітні діти з інвалідністю.

Про це зазначили податківці ДПСУ.

Про витрати у разі перерахування коштів на потреби ЗСУ, про оподаткування ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.