вгору
06.01.2023
Зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у т. ч. іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії. Ці вимоги визначені ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі - Закон № 481).
Водночас, ст. 18 Закону № 481 установлено, що на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:
Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту подання декларації до територіальних органів ДПС.
Таке роз'яснення надано на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 113.04.
Про штрафи за зберігання пального для генераторів та про екоподаток на генератори, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.