вгору

Як обрати особливий порядок оподаткування протягом дії воєнного стану?

Як ми вже неодноразово повідомляли, Законом України від 15.03.2022 р. № 2120-IХ внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких, зокрема, тимчасово, з 01 квітня 2022 р. до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV ПКУ застосовуються з урахуванням особливостей, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Крім того, 05.04.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» від 24.03.2022 р. № 2142-IХ, яким внесено зміни, зокрема, до п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так, відповідно до пп. 9.8 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платником з особливостями, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. При цьому до заяви не додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку групи 3 з особливостями, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ:

  • з 01 квітня 2022 р. – у разі подання заяви до 01 квітня 2022 р.;
  • з наступного робочого дня після подання такої заяви – у разі подання заяви, починаючи з 01 квітня 2022 р.

Зареєстровані в установленому законом порядку СГ (новостворені), які протягом 10 днів з дня держреєстрації подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування з особливостями, вважаються платниками єдиного податку групи 3 з дня їх держреєстрації.

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 р. № 308 (ідентифікатор форми J/F0102003).

У спеціальному полі «Ставка у відсотках до доходу» рядка 5.1.1 «Обрана ставка єдиного податку під час переходу на спрощену систему оподаткування» Заяви зазначається ставка у розмірі 2% єдиного податку.

Наочно про заповнення Заяви – тут.

Реєстрація суб’єкта господарювання платником єдиного податку за ставкою 2% доходу здійснюється шляхом внесення до Реєстру платників єдиного податку. 

На офіційному вебпорталі ДПС реалізована можливість щодо перевірки належності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку зі ставкою 2% доходу.

Про це інформує ІДД ДПСУ.

Про перехід на ставку 2%: період і терміни звітування та Особливості застосування спрощеної системи оподаткування: додаткові уточнення від ДПСУ читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.