вгору

Коригування сум ЄСВ

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Порядок) затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 №773).

Розрахунок налічує 6 додатків, зокрема, Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (ідентифікатор форми - J/F0510107), який призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу (п. 1 розд. IV Порядку).

Якщо донараховують або зменшують суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої (нарахованого) у попередніх звітних (податкових) періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 та 3.

Так, код типу:

  • 2 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних (податкових) періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку (який) платником ЄСВ самостійно донараховано суму ЄСВ;
  • 3 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних (податкових) періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку (який) платником ЄСВ самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄСВ.

Зверніть увагу! Проведення коригувань показників у Додатках 1, 2 та 3 до Розрахунку здійснюється відповідно до п. 9 розд. V Порядку.

Крім того, платник ЄСВ у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення ЄСВ, застосовуючи коди типу нарахувань, визначені у п. 1 розд. IV Порядку.

Отже, платник ЄСВ у Додатку 1 до Розрахунку за звітний (податковий) період може провести коригування та виправити помилку, яка стосується сум ЄСВ, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, шляхом донарахування або зменшення ЄСВ, застосовуючи коди типу нарахувань, 2 або 3.

Про це нагадали податківці ДПС у Тернопільській області.

Зазначимо, що у програмі M.E.Doc створено новий модуль Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ. У модулі реалізовано можливість створення  Податкового розрахунку з додатками.

Докладніше про Податковий розрахунок об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ – у M.E.Doc, а також про те, що податковий розрахунок за ІII квартал 2021 р. подаємо за новою формою, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.