вгору

Надомна та дистанційна робота: відчуйте різницю

Щоб продовжувати бізнес у будь-яких умовах, роботодавці переводять працівників на віддалені форми роботи: дистанційну або надомну. Дізнайтеся, чим ці форми відрізняються між собою і як правильно оформити дистанційного працівника (рис. 1). 

Рис. 1

Дистанційні працівники працюють у будь-якому місці за власним вибором. Водночас мають бути на зв’язку з роботодавцем за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. 

Надомний працівник працює за місцем проживання або в інших визначених ним місцях поза приміщеннями роботодавця. Для такої роботи характерна закріплена робоча зона або технічні засоби, наприклад, інструменти, приладдя для виробництва продукції, надання послуг або іншої роботи. Надомний працівник «прив’язаний» до вказаної в трудовому договорі адреси й може змінити її лише з дозволу роботодавця. 

Режим роботи – ще одна відмінність. Надомний працівник зазвичай додержується загального режиму роботи підприємства. Тоді як на дистанційного правила внутрішнього трудового розпорядку не поширюються. Він/вона розподіляє робочий час на власний розсуд — може працювати хоч рано вранці, хоч пізно ввечері. 

За обох форм віддаленої праці діють норми тривалості робочого часу: 

  • нормальна тривалість – до 40 годин на тиждень; 
  • скорочена (для певних категорій працівників) – до 24 або 36 годин на тиждень. 

Про це інформує ДПСУ. 

Читайте більше на цю тему у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі: 

- Роботодавцю – про дистанційну роботу; 

- Типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу чинні з 16.07.2021 р.; 

- Дистанційна робота у воєнний час: що необхідно знати? 

- Дистанційна (надомна) робота: ключові особливості.