вгору
26.07.2022
Управління Держпраці у Житомирській області повідомило про нові підстава для звільнення з ініціативи роботодавця.
Нагадаємо нашим користувачам, що з 19.07.2022 року діють зміни у трудовому законодавстві, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-IX. Докладніше про зміни, внесені до КЗпП, ми писали тут.
Зокрема, підставою для звільнення з ініціативи роботодавця є неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п. 6 ст. 41 КЗпП).
Обов’язковою умовою для звільнення за цією підставою має бути обґрунтована неможливість забезпечувати працівника роботою, визначеною трудовим договором та трудовою функцією, яка безпосередньо пов’язана з повним знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.
Документами, які підтверджують знищення майна, можуть бути матеріали технічної інвентаризації, що засвідчують факт знищення майна, довідки органів внутрішніх справ України, акт про пожежу, офіційні висновки інших установ або організацій, які відповідно до законодавства уповноважені засвідчувати факт знищення майна тощо. Які документи необхідно подати для підтвердження у разі знищення або пошкодження майна - читайте у нашому матеріалі.
Про трудові відносини протягом війни та альтернативні способи документообігу, про документообіг під час війни, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.