вгору

Особливості заповнення Інформації щодо набуття або відчуження частки іноземної юридичної особи

Нагадаємо, контрольованою іноземною компанією (КІК) визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України. 

Підпунктом 39-2.5.5 Податкового кодексу України встановлено, що фізична (юридична особа) - резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган про: 

  • кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній юридичній особі або початок здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті; 
  • заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи; 
  • кожне відчуження частки в іноземній юридичній особі або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до втрати визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті; 
  • ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи. 

Повідомлення надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку фізичної (юридичної особи) - резидента України протягом 60 днів з дня такого набуття (початку фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю). 

Форма та порядок направлення Повідомлень контролюючому органу затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2021 р. № 512. 

З метою мінімізації помилок, що допускаються фізичними та юридичними особами, які подають Повідомлення, ДПСУ інформує, що відповідно до алгоритму арифметично-логічної перевірки даних Повідомлення у розділі ІІІ  «Інформація щодо набуття/відчуження частки в іноземній юридичній особі» всі рядки є обов’язковими для заповнення і можуть містити цифри і літери, як українські так і латинські. 

Так, заповнюючи поле рядка 12.3 «опосередковане володіння», у разі якщо розмір опосередкованого володіння становить 0%, у полі рядків 14 та 15 доцільно зазначати: «інформації відсутня», що свідчить про відсутність інформації. 

звітність КІК, іноземна юридична особа
Про це зазначено на сайті ДПСУ. 

Зазначимо, що користувачі програми M.E.Doc можуть подавати Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом України в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи (ідентифікатор форми - J1308001), заповнивши р. ІІІ Повідомлення, з урахуванням рекомендацій ДПСУ.  

Про те, що 01.03.2024 р. спливає термін для подання Звіту про КІК для юридичних осіб, щодо подання додатку КІК у 2024 році та щодо подання копії фінзвітності до Звіту про КІК, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі