вгору

Рядок 033 податкового розрахунку: що зазначити у разі відсутності назви неуповноваженого відокремленого підрозділу?

Особи, які мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані, зокрема, подавати у строки, встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) з розбивкою по місяцях звітного кварталу до контролюючого органу за основним місцем обліку (пп. «б» п. 176.2 ПКУ).

Форма Розрахунку та Порядок його заповнення та подання (далі - Порядок), затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773).

При цьому, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету, Розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку (абз. 2 п. 3 розд. ІІ Порядку). Докладніше про Розрахунок читайте тут.

Так, у рядку 033 заголовної частини Розрахунку зазначаються дані про відокремлений підрозділ юридичної особи (повне найменування відокремленого підрозділу), якщо Розрахунок подається податковим агентом за відокремлений підрозділ (п. 1 розд. ІІІ Порядку).

У разі наявності у юридичної особи неуповноваженого сплачувати податок відокремленого підрозділу, на якому працюють наймані працівники та за який вона стає на облік як платник податку за неосновним місцем обліку, така юридична особа заповнює окремий Розрахунок із зазначенням у рядку 033 заголовної частини Розрахунку повного найменування відокремленого підрозділу, за який подається такий Розрахунок та додаток 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку по цьому підрозділу.

У випадку, якщо юридична особа має неуповноважений сплачувати ПДФО відокремлений підрозділ, який не має найменування, то у рядку 033 заголовної частини Розрахунку зазначається назва підприємства та тип об’єкта (магазин, кіоск, склад) за яким знаходиться відокремлений підрозділ та адреса його місцезнаходження.

В програмі M.E.Doc це виглядає так:

податковий розрахунок, об'єднана звітність з ПДФО

Про це повідомили податківці ДПС в Одеській області.

Щодо заповнення рядка 033 по декількох неуповноважених підрозділах, а також що необхідно знати при заповненні Розрахунку за відокремлений підрозділ, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.