вгору

Трудовий стаж: як підтвердити?

Пенсійний фонд роз’яснив особливості підтвердження трудового стажу, «заробленого» до 2004 р.

Таблиця 1

Документи для підтвердження трудового стажу

Якщо в трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи до 01.01.2004 або є виправлення, або неточні записи, трудовий стаж можна підтвердити наступними документами:

- довідками з посиланнями на відповідні накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи;

- особовими рахунками і відомостям про нарахування заробітної плати (довідками зазначеного зразка за Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 221, та копіями архівних документів);

- посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами і угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, які містять відомості про періоди роботи.

Зверніть увагу! За відсутності зазначених документів, приймаються членські квитки профспілок. При цьому, періоди роботи підтверджуються лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Таблиця 2

Куди звернутись для підтвердження стажу?

Для підтвердження стажу необхідно звернутись:

- на підприємство (або до правонаступника), де особа працювала;

- якщо підприємство припинило діяльність, то до архівної установи у тій місцевості, де людина працювала;

- до органів ПФУ, за умови надання інформації про місця знаходження підприємства/установи, до якої необхідно направити запит та копій документів особи, яка потребує допомоги.

Таблиця 3

Період навчання та трудовий стаж

Період навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується:

- дипломами;

- посвідченнями;

- свідоцтвами;

- довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання та відомості про тривалість навчання за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Таблиця 4

Військова служба та трудовий стаж

Період військової служби підтверджується:

- військовими квитками;

- довідками виданими військовими комісаріатами, військовими частинами і установами системи Міноборони, Держкордону, Головного правління командуючого Національною гвардією, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки;

- довідками архівних і військоволікувальних установ.

 Військова служба у складі діючої армії, в період бойових дій, у т. ч. під час виконання інтернаціонального обов’язку, зараховується до трудового стражу на підставі довідок військкомісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони України.

Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, які видаються в порядку, що визначається МВС.

Увага! Для аналізу документів про стаж рекомендуємо подати документи на оцифровування. Для цього необхідно за допомогою кваліфікованого електронного підпису через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ надати заяву у меню «Комунікації з ПФУ», далі обрати вкладку «Відомості про трудові відносини» та долучити сканкопії документів про стаж у кольоровому вигляді.

Про це інформує ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області.

Про які зміни у трудовій книжці варто повідомляти працівника, та що робити у разі виявлення невірного запису у трудовій, а також, як перед скануванням здійснити аудит трудових книжок, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.