вгору

За якими ознаками відносини будуть визнаватися трудовими?

Для мінімізації витрат на оподаткування оплати праці платники податків часто підмінюють трудові договори з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг.

Чинним законодавством чітко розмежовано випадки, в яких можливе оформлення відносин цивільними договорами про надання послуг, а коли виключно трудовими.

При проведенні перевірок органами ДПС відносини будуть визнаватися трудовими за наявності однієї з таких ознак:

  • робота виконується відповідно до вказівок і під контролем роботодавця, а працівник інтегрований в його організаційну структуру;
  • робота виконується відповідно до визначеного роботодавцем графіку;
  • робота передбачає надання інструментів, матеріалів і механізмів стороною, яка замовила роботу;
  • періодична виплата винагороди працівникові;
  • надання працівнику щотижневих вихідних днів і щорічної відпустки;
  • оплата стороною, яка замовила проведення робіт, поїздок, що вживаються працівником для виконання роботи.

Отже, ДПС для упередження негативних наслідків для платників податків у подальшому просить уникати випадків підміни трудових договорів з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг. Також нагадуємо, що за використання праці неоформлених належним чином працівників законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність роботодавців.

Про це інформує ДПС.

Нагадаємо нашим читачам, що з 01.07.2021 р. Держпраці розпочала спільні заходи з ДПС, спрямовані на виявлення незадекларованих працівників. Докладніше про це – у матеріалі.

Про те, кого перевірятиме Держпраці та ДПС з 01.07.2021 року, про штрафи за порушення трудового законодавства – з 01.01.2021 р. та про контрольний список для визначення трудових відносин, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.