вгору
25.01.2022
Все більше суб'єктів господарювання приймають рішення про використання ПРРО у своїй діяльності, тому кількість питань не зменшується, - і це логічно. Адже, ті СГ, які до сьогодні не використовували у своїй діяльності РРО/ПРРО, потребують відповідей на всі ті запитання, які в них виникають.
В програмі M.E.Doc у Блозі бухгалтера є відповідний розділ РРО, в якому ми, починаючи з моменту запровадження ПРРО, надаємо відповіді на гарячі запитання, роз’яснюємо про плюси і мінуси роботи РРО/ПРРО. Сподіваємось, Ви знайдете для себе багато цікавого.
Наші постійні користувачі знають, що ми не лишаємо їх сам на сам з низкою питань, тому слідкуємо за роз'ясненнями, які надає ДПС, аналізуємо та ділимось цією інформацією з Вами.
Отже, наведемо деякі відповіді на питання.
Чи необхідно при здійсненні програмування (коригування) цін, найменування товарів, та обліку їх кількості закривати робочу зміну в ПРРО?
СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО (далі - ПРРО) для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Для здійснення програмування (коригування) цін, найменування товарів, та обліку їх кількості суб’єкту господарювання (користувачу) не потрібно закривати робочу зміну в ПРРО.
Таке роз’яснення надали податківці Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.
Як рахується час роботи в режимі офлайн?
ПРРО під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати постійний контроль, зокрема, щодо:
При цьому, ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.
Зазначимо, що в ПРРО час перебування в режимі офлайн рахується відповідно від моменту переходу в такий режим. Перехід в режим офлайн відбувається при формуванні Повідомлення про проведення розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером (форма № 4-ПРРО). Дана форма затверджена наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317.
Важливо! Повідомлення ф. № 4-ПРРО формується і передається в автоматичному режимі до фіскального сервера ДПС.
Тобто, в момент коли між ПРРО та сервером ДПС зник зв'язок, ПРРО автоматично формує інформацію про початок переведення ПРРО в режим офлайн.
Після відновлення зв'язку із сервером ДПС, ПРРО автоматично формує інформацію про завершення режиму офлайн та передає пакет даних встановленого формату (повідомлення про початок переведення ПРРО в режим офлайн, електронні копії розрахункових документів та/або електронні копії фіскальних звітних чеків (контрольна стрічка) та повідомлення про завершення режиму офлайн) до фіскального сервера ДПС.
Про це зазначили податківці ДПСУ.
Про продаж тютюнових виробів: змінено порядок відображення ставок та сум ПДВ у фіскальних чеках РРО/ПРРО та роз’яснення ВРУ щодо застосування РРО/ПРРО, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.