вгору

Підсумки тижня з 04 по 08 липня 2022 року

ВРУ прийняла чергові зміни щодо оптимізації трудових відносин (законопроект від 05.04.2022 р. № 7251). Змінами, зокрема, виключено положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи на час мобілізації працівників.

Також змінами відновлена тривалість щорічної відпустки освітян протягом війни.

НБУ вніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, якими уточнено порядок і вимоги проведення платіжних послуг у національній та іноземній валютах та оформлення касових документів за платіжними операціями.

Крім того, НБУ запроваджує оновлені вимоги щодо реєстрації та діяльності страхових посередників. Відповідна постанова від 30.06.2022 р. № 135 набрала чинності з 05.07.2022 року.

КМУ розробив проект постанови, яким вносить зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в частині функціонування СЕАРП СЕ та процес внесення даних митних декларацій/аркушів коригування до митних декларацій до СЕАРП СЕ.

ПФУ змінив порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок. Зміни внесено постановою Правління ПФУ від 01.06.2022 р. № 8-3, яка офіційно опублікована 05.07.2022 р.

Податківці звернули увагу, що з 1 липня запроваджено ліцензування виробництва та продажу тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН).

Також податківці нагадали про необхідність дотримання граничних термінів подання Заяви про перехід юрособи на оподаткування як резидента Дія Сіту.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.