вгору

Працівник отримав статус біженця: чи можливі трудові відносини?

На своєму сайті Держпраці надає відповіді на питання щодо трудових відносин працівника, який отримав статус біженця в іншій країні з роботодавцем, який знаходиться на теріторії України.

Законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.

Не можуть звільнити працівника за прогул без поважної причини, який не виходить на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або тих, які не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України.

У випадку, якщо робота може виконуватися дистанційно, працівник може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.

Якщо з працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин і обставин його відсутності, за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються, однак час таких неявок не підлягає оплаті та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Про трудові відносини в умовах бойових дій та що необхідно знати про дистанційну роботу у воєнний час, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.