вгору

ФСС гарантує: у випадку звільнення під час хвороби лікарняні оплачуються

У зв’язку із запровадженням карантину на території України, пов’язаного із поширенням корона вірусної інфекції COVID-19, все більше роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також в разі ізоляції від COVID-19 виплачується ФССУ застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Звільнення під час тимчасової непрацездатності не є підставою для відмови в оплаті лікарняного.

Нагадаємо, що розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Сума виплат від ФСС за час ізоляції від COVID-19 складає 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу, і 100% середнього доходу – для медичних працівників.

Про це проінформував ФСС.

Читайте більше на цю тему Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі:

Лікарняні через самоізоляцію від коронавірусу: як оплатити;

Для оплати лікарняних на самоізоляції від COVID19 слід подавати окремі заяви-розрахунки;

Звільнені від сплати ЄСВ підприємці та частково безробітні мають право на лікарняні;

Чи оплачуються лікарняні працівникам, які знаходяться у відпустці за свій рахунок на час карантину?